
| varumärke: | Volvo |
| modell: | V-60 D6 Twin Engine AWD 162kW Hybrid E6 |
| bränsle: | hybrid diesel |
| kraft: | 162 kW |
| motorstorlek: | 2400 CC |
| växellåda typ: | automaat |
| 1: a antagning: | 2016 / 11 |
| MOT godkänd till och med: | 05-01-2026 |
| vägmätaravläsning: | 209.480 KM |
| : | € 4.400 |
| MOMS. / marginal: | marginal |
| Färg: | wit |
| kropp: | stationwagen |
| antal dörrar: | 5 |
| vikt: | 1.880 kg |
| skadestånd: | voorschade passagierairbag-stuk stuurairbag-stuk motor-loopt staat-recht-op-de-wielen |
| särdrag: | wok-melding |
V60 II (ZW) Combi 2.0 B3 16V Mild Hybrid (B420T3(Euro6d)) [120kW] (03= -2020/...)
V60 I (FW/GW) Combi 2.0 D4 16V (D4204T5(Euro 6)) [133kW] (10-2013/12-= 2015)
