| egen identifiering: | V1202607226 |
| varumärke: | BMW |
| modell: | 3-serie 3 serie (F30) Sedan 316i 1.6 16V (N13-B16A) [100kW] (07-2012/08-2016)= |
| bränsle: | bensin |
| kraft: | 100 kW |
| motorstorlek: | 1598 CC |
| 1: a antagning: | 2015 / 8 |
| vägmätaravläsning: | 229.884 KM |
| MOMS. / marginal: | marginal |
| chassinummer: | WBA3A11000J28**** |
| motorkod: | N13-B16A |
| växellåda kod: | GS617BG |
| Färg: | 475 black sapphire-met. |
| kropp: | sedan |
| antal dörrar: | 4 |
| vikt: | 1.360 kg |
alternativ
18 inch
abs remsysteem
climatronic
elek ramen v/a
lichtmetalen velgen
=
pdc
5 gaats
centrale portiervergrendeling
cruise control
keyless entry=
metallic lak
regensensor